כיצד לבחור בית אבות או דיור מוגן מבלי ליפול בפח
ומדוע זה קריטי לקבל ליווי מלא וייעוץ והכוונה לבתי אבות של יועץ מומחה מקצועי לבחירה מדוייקת של בית אבות או דיור מוגן?

בית אבות או דיור מוגן – אני יכול לבחור לבד?

עלינו להבין, בחירה שגויה של בית אבות או דיור מוגן בגיל הזהב יכולה להוביל לתוצאות הרות אסון. קשיש אינו אדם צעיר שיכול לקפוץ מבית אבות אחד למשנהו על מנת "לבדוק" אם טוב לו וכדומה. פעמים רבות בחירה שגויה יכולה לקרב את קיצו ללא גוזמא. למעבר יש השלכות נפשיות ופיזיות רבות ולכן לא סתם ישנו מקצוע מיוחד הנקרא: "יועץ גרונטולוגי לגיל הזהב".

אכן , ישנם יועצים שאינם מקצועיים החל מכל מיני אנשים פרטיים שמנסים לעשות כסף קל מ"תיווך בתי אבות לקשישים" וכלה בחברות עסקיות שנותנות לטלפניות חובבניות לייעץ בנושא כה קריטי ואף אינן טורחות ללוות את הקשיש ומשפחתו לבית האבות או לדיור המוגן באופן אישי ואף לא נותנות לו את המענה לאחר הכניסה לבית האבות, להיות הפה של הקשיש בכל בעיה שמתעוררת בבית האבות לאחר הקליטה, גם שנתיים אחרי הקליטה.
כאשר אתם מקבלים ייעוץ והכוונה לבית אבות מאדם מקצועי שנותן את הנשמה אתם גם מקבלים ייעוץ וליווי של יועץ מקצועי וגם מוזילים את העלויות החודשיות שגובים בתי האבות והדיורים המוגנים לקשיש ולבני משפחתו למשך שנים רבות ובעיקר… זה לא עולה לכם כסף!
איך זה יכול להיות? כי העמלה ליועץ משולמת רק מבתי האבות. העמלה היא עמלה כמעט אחידה וזה יוצר מצב של WIN-WIN בו הקשיש ומשפחתו, אם הם זוכים להשתמש בשירותיו של יועץ, זוכים לקבל את הפיתרון המושלם לבירוקרטיה, לתיסכולים, לפחדים מבתי אבות, להגנה עתידית גם חוקית ומשפטית וגם טכנית פשוט ללא עלויות.

מיהו היועץ המקצועי והאידיאלי לגיל הזהב ?

יש לו תעודת הסמכה כגרונטולוג וגריאטר

הוא למד שנים רבות ומכיר את כל הצדדים הנסתרים שעלולים להפתיע את הקשיש ומשפחתו ולהשאיר אותם לא מוכנים.

היועץ המקצועי הינו בעל השכלה אקדמית וניסיון רב בתחום, ולכן הוא מודע להיבטים רבים, אותם יש לשקול בעת בחירת מוסד.
למרבית המשפחות אין ידע וניסיון מסוג זה, ולכן חסר להן מידע רב, החיוני לצורך בחירה נכונה.

למר דנחי דוד יש תעודת הסמכה כגרונטולוג מומחה.

יש לו היכרות מעמיקה עם מאות בתי האבות והדיורים המוגנים הפזורים ברחבי הארץ.

יועץ גרונטולוגי מקצועי מבקר כל חודש באופן קבוע בעשרות בתי אבות ומוסדות לדיור מוגן.

ביקורים אלו מאפשרים לו לרכוש היכרות מעמיקה עם מגוון המוסדות הקיימים בארץ, ולבחור את הטובים והמתאימים ביותר עבורכם.
משפחות אינן מסוגלות לסייר במוסדות כה רבים, ולפיכך אין בידן יכולת השוואה טובה.

מר דנחי דוד, ממלא באופן קבוע דוחו"ת מפורטים על כל המתרחש בבתי האבות והדיורים המוגנים ברחבי הארץ. ברשותו מידע מאד מפורט, מעמיק והכי חשוב עדכני על למעלה מ400 המוסדות הקיימים בארץ.

הוא בעל עין חדה, יכולת חיבור אישית עם צוותות בתי האבות דרכם הוא מקבל מידע חשוב מאד שנסתר מעיני כל המבקרים הרגילים. 
פעמים רבות מוסד שנראה מתאים הוא באמת מאד מאד לא מתאים ולפעמים מוסד שלא נראה מי יודע מה מושלם הוא ההתאמה המושלמת.

למר דנחי דוד, מעבר להיותו עובד משרד ראש הממשלה לשעבר למשך למעלה מ-30 שנה, במהלכן הוא שירת בארץ ובחו"ל בתפקידים מגוונים למדי, כולל תפקידי ניהול, פיקוד, תיאום, פיקוח ובקרה בין משרדי ממשלה שונים, יש תעודת הסמכה רישמית לניהול בתי אבות, הוא בעל ניסיון רב מאד בתחום ואף שימש כמנכ"ל עמותה לאפוטרופסות וטיפול בחסויים.

יש לו מקורות מידע רבים לגבי איכותו של המוסד.

ליועץ המקצועי יש מגוון מקורות מידע לגבי איכותו של המוסד: הוא מקבל משוב מדיירים קיימים ומלקוחות אחרים ויש לו קשר רציף עם גורמים ברשויות הרווחה, בקהילה ועוד. מקורות מידע אלו מאפשרים לו לקלוט את התמונה האמתית לגבי כל מוסד ומוסד, לקלוט את הסיגנון הייחודי של כל מקום, את האופי ולהתאים אותו לנפש הקשיש ומשפחתו.  
מרבית המשפחות נאלצות להסתמך על המלצות בודדות של חברים ומכרים, שאינם תמיד ערים לתמונה המלאה או סתם על התרשמות מקרית מחבר צוות זה או אחר שבמקרה נפגשו עימו בסיור בו היו בבית האבות או הדיור המוגן.

דנחי דוד, לאור ניסיונו רב השנים במשרדי ראש הממשלה, שכלל תפקידי ביטחון וחקירות מקצועיות ועוד, הינו בעל עין חדה מאד ומתמחה בחשיפת מידע פנימי ועדכני על בתי האבות השונים והדיורים המוגנים בארץ.
אין ערוך למידע שהוא מספק לפונים אליו!

יש לו קשרים ענפים ומסועפים בכל הרמות הבירוקרטיות.

ליועץ המקצועי יש ניסיון רב וקשרים ענפים בכל הרמות הבירוקרטיות (הרבות! לצערנו…) הקשורות לטיפול בקשיש, הכנסתו למוסד מתאים, מציאת הדרכים הנכונות למימון ועוד.
במציאות הישראלית של ימינו, לניסיון זה חשיבות רבה בהאצת תהליכים מול הרשויות, לצורך קבלת הטיפול הטוב ביותר והמהיר עבור הקשיש.
למרבית המשפחות אין ניסיון בתחום ואין להן קשרים ברשויות השונות, ולכן הטיפול בהן הוא לעתים איטי, לוקה בחסר ופעמים רבות הן מפסידות זכויות וכספים המגיעים להן ולקשיש.
לדנחי דוד, לאור ניסיונו רב השנים במשרדי ראש הממשלה ולאחר מכן כמנכ"ל עמותה לאפוטרופסות וטיפול בחסויים וכן בתחום הייעוץ לגיל הזהב יש קשרים רבים מאד במקומות הנכונים.

בעל יכולת הורדה משמעותית של העלויות החודשיות.

מכיוון שהיועץ המקצועי קשור למוסדות רבים, יש למנהלי בתי האבות או הדיור-מוגן אינטרס לבוא לקראת דרישותיו, מאחר והוא נתפס על ידי המוסדות השונים כגורם חיצוני שיש לעודדו לשלוח עוד ועוד אנשים דווקא אל המוסד שלהם ולא אל מוסדות אחרים.

בנוסף, ליועץ המקצועי קשרים אישיים (ופעמים רבות חבריים ממש) עם מנהלי בתי האבות בכל רחבי הארץ, שוב, דבר המסייע מאד בהורדת העלויות (וכן ביכולת לקבל מידע פנימי על כל בית אבות).

אפילו הורדה של 500-1,000 ש"ח בעלות החודשית לקשיש ולמשפחתו מסתכמת בהנחה שנתית שנעה בין 6,000-12,000 ש"ח!

לדנחי דוד, לאור ניסיונו רב השנים במשרדי ראש הממשלה בתפקידי ניהול ומשא ומתן בינלאומי יש את כל היכולות והכישורים להוריד את העלויות שגובים המוסדות למינימום. כמו כן, במשך השנים הוא יצר קשרים עמוקים עם רבים ממנהלי בתי האבות והדיורים המוגנים בארץ.

בעל הבנה מעמיקה של מערכת המימון המסועפת של הרשויות הממשלתיות וניצולה לטובת הקשיש.

עקב ניסיונו הרב והיכרותו המעמיקה עם הרשויות השונות והתהליכים הבירוקרטיים הוא חוסך לקשיש ולמשפחתו הרבה מאד כסף (לפעמים זה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה) ע"י הייעוץ הנכון והמדויק למציאת הדרכים הכשרות והחוקיות לקבלת מקסימום המימון המגיע לכם מהמדינה. בכך הוא מסייע בהורדת עלויות משמעותית לטובת הקשיש ומשפחתו.

דנחי דוד, שהינו בקיא מאד בכל רזי החוקים (והוא אף מייעץ למומחים אחרים בתחום) ידריך אתכם, באופן אישי, בצורה מאד מדויקת להשגת המימון המקסימלי בשבילכם.
וויתור על ייעוץ, כמוהו כוויתור על כסף רב שיכל להיות שלכם.

בעל הבנה מעמיקה בנושאי אפוטרופסות וחסויים.

יתרון עצום יש ליועץ מקצועי שהינו בקי ברזי החוקים הקשורים לדיני אפוטרופסות וחסויים. ברוב הפעמים הקשישים והתשושים זקוקים לאפוטרופוס בשלב זה או אחר אם הדבר נעשה בצורה לא נכונה הקשיש ומשפחתו יפסידו כסף רב. סבך הבירוקרטיה והחוקים המסובכים בנושא גורמים ליועצים רבים לא להיכנס לתחום מורכב ומסובך זה אבל יועץ מקצועי שיש לו ידע מעמיק בתחום זה יכול להציל ולמנוע נזקים משפחתיים וכלכליים רבים.
התנהלות לא נכונה בנושא זה הינה בלתי הפיכה כמעט וחבל, ממש חבל, לעשות מהלכים שלא מבינים מה מסתתר מאחוריהם.

דנחי דוד, שירת כמנכ"ל עמותה לאפוטרופסות וטיפול בחסויים והינו בקיא מאד בכל רזי החוקים (והוא מייעץ באופן קבוע לעורכי דין וכדומה). גם כאן, ההדרכה שלו שווה זהב.
הוא ידריך אתכם, באופן אישי, בצורה מאד מדויקת בשני מישורים. האחד למנוע נזקים כלכליים כבדים לקשיש ולכספי המשפחה והשני למנוע נזקים נפשיים וטעויות קריטיות שפשוט לא חושבים עליהם לפני ולאחר מכן את הנעשה אין להשיב.

אינו גובה תשלום עבור שרותיו מהקשיש ומבני משפחתו.

את שכרו היועץ מקבל ע"י הסדר כולל עם כל בתי האבות והדיורים המוגנים בארץ בצורה כזאת שאין לו שום אינטרס אישי להעדיף בית אבות אחד על משנהו כך נוצר מצב שאין ליועץ מול עיניו אלא את השיקול הענייני- טובת הקשיש ומשפחתו.

היתרון הלא מדובר והחשוב ביותר: העומס הנפשי והאחריות!

משפחות רבות חוות רגשות אשמה, כעסים, מתחים רבים ועומס נפשי רב רק מעצם הצורך לעבור לבית אבות או לדיור מוגן. על כך מתווספת העובדה שאף אחד מבני המשפחה באמת לא יכול לדעת ב100% מהו המקום הטוב יותר שיתאים גם לקשיש וגם למשפחתו.

פעמים רבות משפחה מתרשמת בצורה נפלאה ממוסד מסוים ורצה לרשום את יקירה מבלי להתייעץ (ועל פי תחושות "בטן" ושאר מניעים נפשיים) ורק אחרי שהקשיש כבר התאקלם פתאום מתברר שכבר כמה חודשים בית האבות על גלגלים והמנהל פתאום עכשיו עוזב כי יש לו קונפליקטים עם הבעלים של בית האבות והמנהל החדש הוא טירון ולא יודע כל כך מה זה יחסי אנוש וכו' וצוות המטפלים "חוגג" ולך תדע מתי יהיה שם סדר נורמלי והראשונים שסובלים הם הקשישים…

טלפון אחד היה חוסך את כל עוגמת הנפש – לא חבל?

לפעמים השבירה שנוצרת לקשיש מטעות בבחירת בית אבות גורמת לכך שהוא עוזב את המקום ולא מוכן ללכת למקום אחר אפילו שהדבר מסכן את חייו, עד כדי כך שכבר קרו מקרים קשים שלא כאן המקום לפרטם.

בשורה התחתונה: משפחה שעברה את התהליך בליוויו של יועץ מקצועי חסכה מעצמה ומיקירה הרבה עוגמת נפש, כאבי לב, רגשות קשים, חילוקי דעות בין בני משפחה, כסף רב שהיה מוצא ללא צורך וטרטורים מיותרים.

בנוסף, משפחה שפנתה ליועץ מקצועי (דווקא!) יכולה להיות רגועה ולא לחוש את רגשות האשמה המתלווים לכל התהליך מאחר והיא באמת עשתה את כל הדרוש על הצד הטוב ביותר.

פעמים רבות הרצון הטבעי להיות עצמאי ו"חכם" מבלי להיוועץ באנשי מקצוע גורם לנזקים רבים ובלתי הפיכים שלפעמים יכולים להסתיים בתוצאות הרות אסון לקשיש ומשפחתו.

צרו קשר עכשיו לייעוץ ללא תשלום עם דנחי דוד מיד לקשיש: 052-25-44-307

 

צרו קשר עכשיו לייעוץ ללא תשלום עם דנחי דוד מיד לקשיש: 052-25-44-307